Od 1 grudnia 2021 r. e-TOLL dla samochodów osobowych i motocykli

e-TOLL dla samochodów osobowych i motocykli startuje 1 grudnia. Ostatni dzień listopada 2021 r. to także ostatni dzień manualnego systemu poboru opłat na płatnych odcinkach autostrad A2 i A4.

e-TOLL dla osobówek i motocykli

Od początku grudnia 2021 r. kierowcy samochodów osobowych i motocykliści za przejazd po płatnych odcinkach A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica zapłacą tylko za pomocą e-TOLL. Obowiązujący dotychczas manualny system poboru opłat, czyli wykorzystujący bramki i szlabany, odchodzi do lamusa. 

Jak płacić?

Opłaty za odcinki autostrad A2 i A4 można regulować wykorzystując e-bilet, aplikację, a także urządzenie ZSL, np. SafeFleet. 

Wjazd na autostradę pasem oznaczonym e-TOLL bez wniesienia opłaty wiąże się z karą grzywny lub koniecznością wniesienia opłaty dodatkowej. Więcej informacji na temat konsekwencji przejazdu bez opłat można znaleźć na stronie etoll.gov.pl, w zakładce kontrola

Jeśli flota, to SafeFleet

Jeżeli Państwa firma użytkuje samochody osobowe i dostawcze (o dmc poniżej 3,5 t), a także motocykle, opłaty e-TOLL można regulować płynnie i bezproblemowo. Do tego celu służą urządzenia ZSL SafeFleet. 

SafeFleet, jeden z głównych dostawców monitoringu GPS, jest certyfikowanym operatorem e-TOLL z pozytywnym wynikiem testów przejazdowych swoich urządzeń w KAS. Oferujemy sprzedaż, montaż, wsparcie techniczne oraz serwis naszych produktów. 

Urządzenia ZSL od SafeFleet to rozwiązanie stabilne, działające automatycznie. W znaczącym stopniu ogranicza ryzyko nałożenia kary za brak opłaty, jakie towarzyszy korzystaniu z aplikacji mobilnej. W jej przypadku większe jest prawdopodobieństwo przypadkowego wyłączenia, zawieszenia, rozładowania urządzenia mobilnego, a to już przekłada się na nałożenie kar. Niedogodnością aplikacji jest jeszcze konieczność każdorazowego ustalania trasy oraz rozpoczynania i kończenia przejazdu. 

Z SafeFleet e-TOLL dla samochodów osobowych i motocykli nie stanowi już wyzwania dla firm.

Niezależnie od wyboru urządzenia, konieczna jest rejestracja w systemie e-TOLL oraz przypisanie konkretnego ZSL do pojazdu, w którym jest zamontowany. Zarejestrować się w systemie można na kilka sposobów, w tym online, na stronie etoll.gov.pl.

Zobacz także:

e-TOLL dla samochodów osobowych już od 1 grudnia